Feleségemmel közös vállalkozásba vágtunk, aminek fő fókusza az alkalmazás fejlesztés volt, de tanácsadással is foglalkoztunk.
Mellék projektként pedig kifejlesztettük egy okos varázspálca prototípusát. Izgalmas projekt volt, sokat tanultunk belőle.
Igazi IT kisvállalkozás. Felhő alapon üzleti folyamatok digitalizálásra, automatizálására készült keretrendszer, ami teljesen az ügyfelek igényeire szabható. Én a folyamatok mögötti algoritmusokért vagyok felelős, egy 5 év alatt szépen meghízott C# solution formájában. Szép lassan belefolytam rendszergazdai feladatokba és az ügyfelekkel való kapcsolattatásba is. Meglepően sokat kell a nagy cégek külföldi IT-jával egyeztetnünk, ezeket örömmel vállaltam magamra. Itt tényleg megtaláltam, amit kerestem. Hús vér emberekkel tartunk a problémák megoldása felé, és nagyon élvezem, hogy engednek beleszólni az architektúrális kérdésekbe.
Evosoftos színekben alakítottuk ki a C#-os laborok tematikáját, és két féléven keresztül programozás laborokat tartottam itt. A Programozás II tárgy keretei között egy előadást tartottam az alkalmazások közötti kommunikációról, ami szerintem izgalmasra sikerült.
Az oktatásról bővebben itt írtam.
Az itteni pályafutásom egy szóban leírható: keresgélés. Valamit nagyon kerestem, de sehol sem találtam meg. A mérnökfutamos eredményhirdetés után keresett meg tőlük egy HR-es, aki végül C++ tesztelőnek vett fel hozzájuk. A Siemens scada rendszerét teszteltük (ezt a platformot használja többek között a TIA Portal is), ami többek között a gyárak biztonságáért felelt. Ezért történhetett meg az, hogy ugyanannyi tesztelő dolgozott a rendszeren, mint fejlesztő. Izgalmas volt belelátni egy ilyen komplex tesztrendszer fejlesztésébe. Sokat tanultam a közös munkáról a külföldiekkel és az agilis munkaszervezési módszertanokról. Ekkor indult a projektünk linuxra portolása, amit a magyar fejlesztői gárda intézhetett. Az itt induló csapatba fél év után jelentkeztem át. Itt egy három fős csapatban az összes kitűzött célt teljesítettük, mikor tovább rotálódtam az eCar csapatba, ahol szerettem volna újra közelebb kerülni a beágyazott rendszerekhez. Itt jöttem rá, hogy amit keresek az nem az evosofton belül fogom megtalálni.
A főbb projektjeim mellett két nagyon izgalmas „side projektben” is részt vehtettem. Az egyik a Dunaújvárosi oktatás volt, amiről külön is írtam, a másik pedig egy Lányok napjára készült zenegép volt, amit öreg floppy lejátszókból alakítottunk át. Ezzel demózta működését a Scada rendszer. A rendszer architektúráját én terveztem, a programot egyedül írtam rá, és a vezetékezés is a feladatom volt – itt található róla egy kis videó is.
Életem első robotját készíthettem el 24 óra alatt Losonczy László és Schmidt Péter társaságában. Szerettem velük dolgozni, csapatunk, a Nehéz kérdés egy évvel később megnyerte a Mérnökfutamot. Már annak is nagyon örültünk, hogy a robotunk képes volt elindulni, ráadásul távirányítással kellett megoldanunk a vezérlést, és csak olyan motorokat használhattunk, amik nem tudtak körbefordulni. Komoly kihívás volt, ráadásul még helyben is hagytunk néhány csapatot – abban az évben 12 csapat indult, többségük már gyakorló mérnökökből állt. A versenyről készült galéria megtalálható ezen a linken.
Gyakornok voltam náluk, de az első hónapban lelépett a mérnökök nagy része, így megnyertem egy villanyóra okosító berendezés firmware-ének a fejlesztését. Mély víz volt, de azóta sem fejlődtem olyan ütemben, mint ott: munkám része volt a mikrokontroller programozás, komplex méréstechnikai problémák matematikai modelljének lefejlesztése, illetve linux dirver írás is. Végül több száz darabot gyártottak belőle. Ezen kívül több egyéb mikrokontrolleres projektben is részt vettem itteni munkám során.
C programfejlesztés NXP kontrollerre.
C és ASSEMBLY alapokat, illetve 8 bites mikrokontroller programozást oktattam az Óbudai Egyetemen.
Az oktatásról bővebben itt írtam.
Ezen a videón látható, ahogy anna ébreszt. Kávéval, bakelittel, attól függően, hogy mikor lesz a nap első eseménye a naptáramban.
Az okosház, meg a mindent irányító távirányítók teljesen lenyűgöztek az egyetem elején. Mára kicsit máshogy látom ezt a témát, de éveken át dolgoztam a saját ház okosító megoldásomon. Ez még az alexa és a google home előtt volt. Egy központi szerveren keresztül lehetett elérni a különböző házokosító dobozokat. Akkoriban egy kezdetleges mobilappot is írtam hozzá, de ha már itt tartunk, egy nagyon hasonló projekten dolgoztunk együtt Orsival 2021-ben, ami már sokkal jobb lett!
Korrepetálás matematika, fizika, és programozás területén.